Бухгалтерский учет

Бухгалтерський облік заснований на роботі з документами. Від його організації залежить якість обліку. Розглянемо, як побудувати систему обробки документів, щоб виконувати вимоги закону і володіти достовірною інформацією про фінансово-господарські операції. Ми розповімо вам, що це документооборот бухгалтерии.

Бухгалтерський документ і правила його складання
Саме слово «документ «походить від латинського» docēre» (доводити). Звідси випливає і його основне призначення-підтверджувати ті чи інші факти. Стосовно до бухобліку мова йде про різні факти господарського життя компанії.

Процеси, з яких складається ведення бізнесу, вельми різноманітні і кожному з них відповідають свої документи. Крім того, закон дозволяє організаціям самостійно розробляти форми, виходячи зі своїх потреб (п.4. ст. 9 Закону від 06.12.2011 № 402-ФЗ «про бухоблік»).

Строго регламентуються тільки документи, використовувані бюджетними організаціями, а також окремі «специфічні» їх групи, наприклад, Банківські та касові. Однак вільний вибір форми в даному випадку не означає, що Порядку документообігу в бухгалтерському обліку взагалі не існує. Є перелік обов’язкових реквізитів, які повинен містити в собі будь-який обліковий документ. Точніше кажучи-таких переліків два, в першому йдеться про вимоги до первинних документів, а в другому — до зведених.

Добавить комментарий