Матрикс

Ні для кого не секрет, що тваринництво є однією з найважливіших галузей економіки, яка забезпечує населення країни цінними і висококалорійними продуктами харчування (молоко, м’ясо, яйця і так далі). Крім цього, тваринницькі підприємства виробляють сировину для виготовлення продукції легкої промисловості, зокрема таких її видів, як взуття, одяг, тканини, меблі та інші необхідні кожній людині речі. Не варто забувати і про те, що саме сільськогосподарські тварини в процесі своєї життєдіяльності виробляють органічні добрива для рослинницької галузі сільського господарства. Ми розповімо, яка найкраща автоматизация в животноводстве. Тому підвищення обсягів тваринницької продукції є при мінімізації капітальних вкладень і питомих витрат є найважливішою метою і завданням для сільського господарства будь-якої держави. Стан та перспективи розвитку механізації
В силу того, що тваринництво – вельми трудовитратна галузь сільськогосподарського виробництва, виникає необхідність використання сучасних досягнень науки і техніки в області автоматизації та механізації виробничих процесів у тваринництві. Цей напрямок є очевидним і пріоритетним для цілей підвищення рентабельності та ефективності підприємств тваринницького комплексу.

На даний момент в Росії, на великих сільськогосподарських підприємствах з високим ступенем механізації трудовитрати на виробництво одиниці тваринницької продукції в два-три рази менше, ніж в середньому по всій галузі, а собівартість нижче того ж середнього по галузі показника в півтора-два рази. І, хоча в цілому рівень механізації по галузі досить високий, він все-таки значно нижче рівня механізації в розвинених країнах, а тому цей рівень необхідно підвищувати.

Наприклад, лише приблизно 75 відсотків ферм молочного тваринництва використовують комплексну механізацію виробництва; серед підприємств, що виробляють яловичину така механізація тваринництва застосовується менш, ніж у 60 відсотках господарств, а комплексна механізація у свинарстві охоплює близько 70 відсотків підприємств.

Висока трудомісткість у тваринницькій галузі в нашій країні поки зберігається, а це вкрай негативно впливає на собівартість виробленої продукції.

Наприклад, частка ручної праці в молочному скотарстві знаходиться на рівні 55 відсотків, а в таких областях тваринництва, як вівчарство і репродукторні цехи підприємств свинарства ця частка становить не менше 80 відсотків. На дрібних сільгосппідприємствах рівень автоматизації та механізації виробництва взагалі дуже низький і в середньому в два-три рази гірше, ніж в цілому по всій галузі.

Добавить комментарий