Molex

Один з найпопулярніших в настільної комп’ютерної техніки — 4-контактний роз’єм живлення для всіх PATA накопичувачів на жорстких дисках і оптичних дисків, дисководів початкового рівня з інтерфейсом SCSI, різних периферійних пристроїв і корпусних вентиляторів розміром понад 50 мм. Має еквівалент, вироблений AMP (тепер частина Tyco Electronics) і має позначення AMP Commercial MATE-N-LOK 2.13 mm pin connector. У нас найкращій molex переходник pin.

У роз’ємі використана вилка типу MOLEХ 8981-04P (або еквівалентна) з контактами AMP 61314-1 (або еквівалентними). Провід товщиною 18 AWG має кольорову ізоляцію трьох кольорів (жовтий — +12 вольт, червоний — +5 вольт, чорний — земля).

Пластмасовий роз’єм, шириною 21 міліметрів і висотою 6 міліметрів, має чіткі грані на верхній стороні, які служать своєрідним «ключем», що перешкоджає невірній орієнтації роз’єму при підключенні.

Роз’єм не має додаткових засувок, фіксація здійснюється лише за рахунок тертя контактів вилки і гнізда і їх корпусів-внаслідок цього новий роз’єм буває важко підключити, а з часом, під впливом вібрації, роз’єм поступово розбовтується і вимагає вставки ущільнювача або періодичної підтяжки. Крім цього, до недоліків роз’єму можна віднести особливість конструкції — недостатньо жорстку фіксацію контактів в корпусі як вилки так і розетки, і як наслідок, в разі недостатньо якісного виготовлення, їх розбіжність в ряд ускладнює монтаж.

Добавить комментарий