Є різні діалекти в піснях птахів-дослідження

При цьому на слух людини їх спів може звучати однаково.

Екологи з Нової Зеландії прийшли до висновку, що птахи не співають одні й ті ж пісні — вони змінюються в залежності від території проживання і сезону. Цю теорію також підтверджують спостереження та експерименти британського біхевіориста (дослідника, який спостерігає за поведінкою тварин) Пітера Марле. Детальніше на https://nowyny.com/index/novyny_novyn_sogodni/0-9.

Стежачи за тим, як новонароджені Птахи копіюють дорослих, вчені виявили, що іноді вони роблять одну і ту ж помилку в співі. Ця помилка, в свою чергу, копіюється іншими птахами, і розвивається місцевий діалект. Це означає, що діалекти можуть існувати тільки на певній території, тому що у конкретних птахів з’являється своя «усна традиція», — відзначають вчені.

Деякі птахи народжуються, знаючи, як співати в тому чи іншому регіоні, але багатьом з них потрібно навчитися співати інакше в дорослому віці. У цих птахів можуть розвиватися регіональні діалекти, тобто їх пісні починають звучати трохи по-різному в залежності від того, де вони живуть. Ці особливості співу можуть зникнути в міру глобалізації-діалекти птахів розмиваються і губляться через зростання міст.

Крім того, діалекти можуть створюватися в міру адаптації птахів до місцевих умов, говорить Американський орнітолог Елізабет Дерріберрі. Птахи, яких краще чути, можуть знайти собі пару, а це означає, що їх пісня з більшою ймовірністю буде передаватися з покоління в покоління.

Знання різних діалектів допомагає птахам-самки розпізнають ці відмінні риси пісень і припускають, що носії добре знають місцевість і можуть в ній орієнтуватися. Саме тому деякі птахи двомовні або навіть тримовні — можливо, тому, що вони виросли навколо декількох територій зі своїми особливостями співу. Коли вони спаровуються, вважають за краще співати на місцевому діалекті, де б вони не оселилися.

Деякі діалекти швидко змінюються — навіть протягом сезону розмноження. Інші птахи тримаються за свої діалекти десятиліттями. Орнітологи відзначають, що діалекти білих горобців можуть не змінюватися протягом 40 років.

Добавить комментарий