Зоотехнический учет свиней

Одним з основних і найважливіших заходів у свинарстві є зразкова постановка зоотехнічного обліку.

Зоотехнік в будь-який момент своєї роботи повинен мати можливість отримати всі необхідні відомості про кожну тварину племінного стада щодо його походження, віку, розвитку, екстер’єру, продуктивних якостей і класності. У нас найкращій зоотехнический учет свиней

Всі ці відомості зосереджені в племінних записах господарства, які ведуться як у формі книг (підсобні записи), так і у формі карток. Своєчасне і акуратне ведення цих записів є обов’язковою роботою зоотехнічного персоналу, без якої немислима ніяка організація племінної справи.

Зоотехнічний облік в свинарствеосновние форми племінного обліку, прийняті в даний час в племінних господарствах, наступні: 1) заводська книга свиноматок; 2) Картка племінного кнура і відомість племінного використання кнура; 3) картка племінної свиноматки; 4) книга злучки свиней; 5) книга приплоду; 6) журнал ВИРОЩУВАННЯ племінного молодняку; 7) бонітувальна відомість кнура; 8) бонітувальна відомість матки; 9) бонітувальна відомість молодняку; 10) Зведена відомість з бонітування свиней.

При продажу тварин на кожну голову виписується племінне свідоцтво за встановленою формою.

Зразкова постановка зоотехнічного обліку можлива тільки в тому випадку, коли кожна тварина в господарстві точно зареєстрована, тобто має свій індивідуальний номер. Звідси випливає необхідність нумерації або мічення свиней.

У Росії застосовуються 2 способи мічення свиней — вушними вищипами і татуюванням. Метод вищипів простий і зручний в практиці, але кілька псує зовнішній вигляд тварин і придатний для невеликих господарств. На фермах і заводах вищипами мітять тільки чорношкірих Тварин, Все ж білошкірі піддаються татуюванню.

Мічення вищипами проводиться двома спеціальними щипцями, з яких одні вирізують трикутні вищипи по краях вуха, а інші пробивають круглі отвори в середині вушної раковини.

Білошкірих тварин мітять татуюванням. Для цього застосовують спеціальні плоскі щипці, в які вкладають окремі пластинки з цифрами, утвореними металевими шпильками на зразок патефонних голок, але з плоскими вістрями.

Добавить комментарий